Piekarnia i cukiernia

Z tradycją w nowoczesność

Historia

Piekarnia powstała w 1969 r. i do dnia dzisiejszego działa na rynku. Oprócz działalności piekarniczej prowadzona jest produkcja ciastkarska. W ofercie posiadamy ponad 100 produktów.

Tradycyjne receptury oraz wypiek pieczywa w piecu węglowym sprawia, że smak produktów jest niepowtarzalny.

Piekarnia

Ul. Legionów Polskich 21,
32-065 Krzeszowice

Telefon

12 282 09 97

Rozwój

W latach sześćdziesiątych Spółdzielnia buduje Dom Towarowy wraz z restauracją, zakupuje działki pod budowę masarni i piekarni, którą buduje w 1969 roku. W 1976 Spółdzielnia oddaje do użytku pawilon handlowy – obecne Super Delikatesy, a w 1978 zakupuje budynek administracyjny w Rynku – obecna siedziba działu handlu. Po zmianach administracyjnych w kraju, w 1976 roku następuje połączenie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Tenczynek i Nowa Góra z Rejonową Spółdzielnią Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach.

Przełom lat 80 i 90 tych to trudny okres dla Spółdzielni. Zlikwidowane zostają struktury nadrzędne, następuje okres transformacji ustrojowej, gospodarka zostaje urynkowiona, a klimat wokół spółdzielczości staje się nie najlepszy. Firma musiała dorównać wymaganiom wolnego rynku. Niewielka część nieruchomości została sprzedana, przeprowadzono modernizację sklepów, ograniczono zatrudnienie.

W roku 1994 w drodze konkursu Rada Nadzorcza wybiera Zarząd Spółdzielni w składzie – Prezes Zarządu Ryszard Rudzki, Wiceprezes Zarządu Józef Wróbel, Członek Zarządu – Główny Księgowy Krystyna Papka, który niezmiennie kieruje Spółdzielnią do czerwca 2022r.